Kullanım Koşulları – Gizlilik

KlinikPsikolog.Gen.Tr sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı, site içindeki tüm döküman hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece site içindeki hiçbir döküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.

Site içinde yer verilen makale ve içeriklerin her türlü hakları sayfada ismi zikredilen eser sahiplerine aittir. Eser sahibinin isminin zikredilmediği durumlarda, haklar KlinikPsikolog.Gen.Tr Site yöneticisine aittir. Bu siteden faydalanan konuklarımız, sitenin telif hakkı konusunda eser sahiplerinin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site içinde yer alan dökümanlar eser sahiplerinin, eser sahibinin ismi yoksa Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık muvaffakati olmaksızın başka internet siteleri içine ya da medyalara kopyalamaz.

Site Kullanım Koşulları ve  Site Sözleşmesi

Bu İnternet Sitesinin her hangi bir sayfasına girilmesi halinde  aşağıda belirtilen şartlar kabul edilmiş sayılır. Bu  şartların kabul edilmemesi durumunda İnternet Sitesine girilmemelidir.

  1. KlinikPsikolog.Gen.Tr içinde yayınlanan uzmanlara ait kişisel bilgiler (özgeçmiş, ünvan, adres, telefon vs.) üye uzmanlar tarafından mail yoluyla gönderilmiş bilgiler olup, bu bilgilerin ilgili kişi tarafından hatalı girilmiş ya da güncelliğini yitirmiş olması mümkündür. KlinikPsikolog.Gen.Tr sitesi sitede yayınlanan uzman bilgilerinin doğruluğunu ya da güncelliğini garanti etmez. Hatalı olan bilgiler, site editörlerimize bildirildiğinde gerekli güncelleme ve düzeltmeler en kısa sürede yapılacaktır.

2. Site içinde yer alan tüm bilgi ve dökümanlar site ziyaretçilerine yararlı olması gayesiyle hazırlanmıştır. Her ne kadar bu sitenin gerek güncellenmesi gerek her türlü hazırlığı aşamasında son derece itina ve dikkat gösterilmekte ise de, site içinde yer alan    bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ve siteden verilen linkler nedeniyle hiçbir hukuki sorumluluk kabul edilmez.

3. Site içinde yer alan çalışmalar ve makaleler uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir olduğu düşünülen eserlerdir. Bununla birlikte site ve çalışma sahipleri, çalışmaların içerdiği bilgilerin güvenilirliği (ve özellikle güncelliği) konusunda hukuki bir güvence vermezler.

4. Sitemizde yayınlanan makaleler bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir profesyonelle görüşmeden, makale içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir.

5. Bu sayfalardan okuyucu olarak veya her ne suretle olsun yararlanan tüm konuklarımız, bu sayfalarda yer alan tüm yükümlülük, talep, telif kuralları ve yararlanma koşullarını kabul ettikleri ve bunlara aykırı davranışlarının hukuki ve cezai sorumluluklarını gerektireceğini anladıklarını kabul ve taahhüt ederler.

5.KlinikPsikolog.Gen.Tr sitesi uzman seçiminde tek taraflı insiyatif sahibidir. Siteye dilediği uzmanları eklemek, dilediklerini kabul etmemek veya dilediği zaman çıkarmak ya da uzmanlardan dilediğine dilediği site olanaklarından faydalanma hakkı verme hakkını saklı tutmaktadır. 

6.KlinikPsikolog.Gen.Tr sitede adı geçen, listelenen, adına sayfa açılan profesyonellerin dilediği zaman ve dilediği şartlarla, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve tek taraflı insiyatifi ile sitesinden çıkarma hakkını mahfuz tutar. Sitede listelenmek bir ayrıcalıktır, hak değil.

8. Siteye ziyaretçiler veya üyeler tarafından gönderilen mesajlar ve her türlü içeriğin yayını konusunda insiyatif site yönetimine aittir. Site yönetimi yayınlanan yazıların gerek gördüğünde içeriğini, görünümü, site içindeki yerini değiştirebilir veya yayından kaldırılabilir.

9. Site tüm bu faaliyetleri ve yararlanma koşullarını önceden bir duyuru yapmadan değiştirme ya da durdurma hakkını saklı tutar.

10. Siteden yararlanan herkes site ilkelerine ve misyonuna saygı duymak ve site kurallarına uymakla yükümlüdür.

11.Sitede listelenen uzmanlar, mail yoluyla gönderdikleri tüm içerikleri hazırlarken, yürürlükteki tüm yasal mevzuata ve bağlı bulundukları mesleğin meslek içi kurallarına, etik kurallara ve KlinikPsikolog.Gen.Tr site sözleşmesine uygun davranmakla yükümlüdürler. Üye uzmanlar tarafından siteye eklenmek üzere editörlerimize mail atılan her türlü bilgi, döküman, yazı, ifade, dosya, görüntü vs. kaynaklara ait yasal sorumluluk ilgili uzmana aittir. Üyelerce siteye eklenmek üzere mail atılan ve editörlerimizce siteyen eklene bir içerikte yasalara aykırı bir durum varsa, siteden kaldırılması ve üyenin uyarılması/üyeliğinin sonlandırılması için site yönetimine bilgi verilmelidir.

13. Sitede yazılan tavsiye yazıları internet ziyaretçilerinin görüşlerinden derlenmektedir. İnternetin yapısı gereği bir ziyaretçinin gerçek kimliğinin, iddia ettiği kişi olup olmadığının, yazdığı görüşlerin samimiyetinin ya da doğruluğunu kontrolü mümkün değildir. Bu tavsiye ve görüşler “tanınmadık bir kişinin kişisel fikirleri” olarak değerlendirilmeli ve olması gerektiğinden daha fazla ciddiye alınmamalıdır. Bir tavsiye yazısı doğası gereği, subjektif ve hatta hatalı olabilir. Site ziyaretçilerimiz tavsiye yazılarını bir uzman hakkında kişisel görüşlerini oluştururken yararlanacakları kaynaklardan sadece biri olarak değerlendirmeli ve hatalı ya da yanıltıcı olabileceğini dikkate almalıdırlar.

14.KlinikPsikolog.Gen.Tr’ de yayınlanan tavsiyeler üye uzman tarafından siteye eklenmek üzere mail atılan tavsiyelerdir. İnternet üzerinden anonim gönderilen bir yazının güvenilirliği ve kaynağı konusunda kesin bir tesbit yapılması teknik olarak mümkün değildir. Bu nedenle sitedeki tüm tavsiye yazıları yararlananlar tarafından bu çerçevede değerlendirilmelidir.